polityka społeczna
Chodzą po mieście w nowych najkaczach i adidasach. Nie dzwonią do rodziny, przemykają przez dworce. Czasem wstydzą się podejść po zupę. Nie chcą, by ktoś ich nazwał: „bezdomni”. Pojechali w nieznane, by sobie dorobić, uciec, zorganizować sobie życie na nowo. Kim są polscy imigranci pracujący w Holandii, którzy znaleźli się w kryzysie bezdomności? Jaki mają pomysł na siebie? W jaki sposób ludzie lądują na ulicy? Z jakimi problemami mierzą się w obcym kraju?
Podczas wizyty studyjnej w Holandii sfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ grupa z organizacji Związek Organizacji Sieć Barka poznała miejsca, w których na co dzień pracują teamy streetworkerów Barki NL.
Od 2 do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.
Czytaj więcej: Sprawy lokalne w rękach mieszkańców – ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
Ochotniczka w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie. Instruktorka psów w sekcji poszukiwawczo-ratowniczej. Psia trenerka w Szkole Szczęśliwego Psa. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Poznański Wolontariusz Roku 2019. Przede wszystkim jednak właścicielka niezwykłej Coci, z którą łączy ją szczególna więź. Poznajcie Renatę Jęchorek.
Projekt „School for Social Animation - informal education program for marginalized groups of people”
Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka rozpoczął realizację projektu „School for Social Animation - informal education program for marginalized groups of people” ( w skrócie SAS), w ramach projektu „Erasmus +” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Od lat aktywnie działa w różnych organizacjach i grupach nieformalnych, starając się nagłaśniać problemy osób zagrożonych wykluczeniem, narażonych na nietolerancję, przebywających na terenach ogarniętych wojną. Paulina Kuntze – Poznański Wolontariusz Roku 2017 przyznaje, że nie uważa się za wolontariuszkę, a swoich działań nie lubi nazywać pomocą, a raczej aktami solidarności i wsparciem.
Czytaj więcej: Bądźcie głośno i działajcie! – wywiad z Pauliną Kuntze