przejdź do treści

Multimedialny Kalisz plakatKaliska Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych w partnerstwie z serwisem Outriders i Pracownią Multimediów WP-A w Kaliszu UAM w Poznaniu organizuje nieodpłatne wakacyjne warsztaty reportażu multimedialnego. Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać do 5 sierpnia.

 Multimedialny Kalisz" to dwumiesięczne warsztaty multimedialne wykorzystujące nowoczesne technologie, które odbędą się w Kaliszu. Projekt skierowany jest do osób zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu obywatelskiego dziennikarstwa oraz reportażu multimedialnego i nowych mediów. „W tradycyjnym reportażu autorem jest osoba pisząca, w interaktywnym jest wielu współautorów. Zaczyna się oczywiście od pomysłu. Później w grupie reporter-programista-designer musi odbyć się rozmowa, jak taki materiał będzie realizowany, jak będzie wyglądał wizualnie. Potem pracuje reporter: robi research, rozmawia z bohaterami, „produkuje” poszczególne komponenty. A kiedy stworzy finalną wersję tekstu, materiałem zajmuje się designer i przedstawia swoje propozycje na „ugryzienie” tematu. Jak widać, żeby taki reportaż opublikować potrzeba kilku miesięcy pracy” - mówi Jakub Górnicki w wywiadzie dla http://www.nowyfolder.com/jakub-gornicki-wywiad/ , twórca startupu medialnego https://outride.rs/, partnera projektu, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z ekspertami z Outriders będą pracować nad reportażami multimedialnymi przez dwa miesiące. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu oraz bazowaniu na archiwalnych i współczesnych materiałach, uczestnicy nie tylko podniosą swój poziom kompetencji artystycznych i twórczych, ale lepiej poznają historię i wyzwania miasta, w którym żyją.

Projekt jest kontynuacją rozpoczętych w 2015 i z sukcesem zrealizowanych w 2016 roku w Kaliszu warsztatów reportażu Obywatele Mają Głos". Projekt otrzymał dofinansowane ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Terminy warsztatów:

  • 18-19 sierpnia

  • 25-26 sierpnia

  • 1-2 września

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na stronie: www.fundacjafrik.pl lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Początek strony