Współpraca i partnerstwo z organizacjami w Unii Europejskiej

Departament Organizacyjny i Kadr przy współpracy z Biurem Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli informuje...  »
Punkt Konsultacyjny UMWW dla Organizacji Pozarządowych

al. Niepodległości 16/18 budynek B pokój 012 - na parterze, wejście od strony ul. Kościuszki...   »
Baza Organizacji Pozarządowych

Czy twoja organizacja jest już w bazie? Sprawdź, dopisz się lub zaktualizuj dane!  »

Ogłoszenia:

Uczniowie nagrodzeni dwudniowym wyjazdem (2014-11-20)

W ostatnich dwóch dniach (17-18 listopada) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zwiedzali urokliwą Kotlinę Kłodzką. Młodzież reprezentująca wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu gostyńskiego odwiedziła m.in. pijalnię wód mineralnych w Polanicy Zdrój, barokową bazylikę i skansen „U Sołtysa” w Wambierzycach oraz „Szlak Ginących Zawodów” w Kudowie Zdrój. Dwudniowy wyjazd był dla młodzieży nagrodą na czynny udział w szkoleniach organizowanych w ramach projektu „Ośrodek Aktywności Lokalnych” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Fundusze na ten cel SWPPG pozyskało ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  

Zapraszamy na charytatywny koncert Polska Wrażliwa (2014-11-20)

Koncert odbędzie się 9.12.2014 r o godz. 17.30 w Auli UAM w Poznaniu. Organizatorem Koncertu jest Fundacja Patria , wystąpi Arka Noego. Bilety dostępne na ebilet.pl 

W uznaniu dla pracowników pomocy społecznej (2014-11-20)

W powiecie gostyńskim odbyły się obchody pracownika socjalnego.Pomoc społeczna to służba, od której zależy los wielu osób i rodzin. Powiat gostyński i gminy, wchodzące w jego skład, zatrudniają blisko czterystu pracowników pomocy społecznej.  

Bezpłatna pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. (2014-11-20)

Pokrzywdzone osoby przestępstwem oraz ich rodzinny zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe  

Biała Laska w teatrze (2014-11-20)

„Dni Białej Laski” to okazja do wspólnego spotkania się osób niewidomych i niedowidzących. By uczcić święto tej grupy osób, Polski Związek Niewidomych Koło w Gostyniu zorganizował dla swoich członków i podopiecznych oraz zaproszonych gości w dniu 6.11.2014 r. wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical "Skrzypek na dachu". 

Nauczyciele przeciw przemocy (2014-11-20)

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Żytowiecku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Stowarzyszenie „Dziecko” zorganizowały specjalistyczne szkolenie (19.11.14) dla nauczycieli i pedagogów.  

Telefon wsparcia - warto wiedzieć (2014-11-20)

Od pewnego czasu działa w Poznaniu telefon i strona internetowa, dzięki którym osoby, które doświadczają przemocy, stosują przemoc i świadkowie przemocy otrzymają pomoc. 

Szkolenie- Pożytek Publiczny Poznań (2014-11-20)

Serdecznie zapraszamy na płatne szkolenie w Poznaniu, które odbędzie się 3 grudnia 2014 na ul. Wieniawskiego 5/9 - POZNAŃ o godzinie: 10:00. Tematem szkolenia będzie : Udzielanie i rozliczanie dotacji pożytku publicznego oraz innych dotacji.  

Wolontariusze tworzą filmy dla NGO (2014-11-13)

Pierwsza Internetowa Telewizja Obywatelska w powiecie gostyńskim działająca na rzecz organizacji pozarządowych. Projekt realizowany jest przez grupę nieformalną pod patronatem Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. 

Nowe przepisy o zbiórkach publicznych

Prosimy o zapoznanie się z pakietem informacji o obowiązujących od 18 lipca 2014 roku nowych przepisach ... 

Program współpracy na rok 2014

Uchwalony przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego 28 października 2013 ... 
wsteczdrukujMapa serwisustrona startowaRSS

Polecamy.


DE. FI. CIEN. CY – ANDRZEJ WRÓBLEWSKI, RENÉ DANIËLS, LUC TUYMANS wystawa

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny udział w wernisażu wystawy- DE. FI. CIEN. CY - Andrzeja Wróblewskiego, René Daniëls, Luc Tuymans w dniu 27.11.2014, o godzinie 19:00 w galerii Art Stations, Stary Browar.  »

Poznań- Konferencja i Drzwi Otwarte dla NGO

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza organizacje 3 grudnia na konferencję realizowaną z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej dot. Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015, która będzie połączona z Galą „Barwy Wolontariatu" oraz przedstawieniem projektów realizowanych w ramach Dni Kultury Solidarności 2014. Równolegle do tych wydarzeń odbędą się także "Drzwi Otwarte" Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla NGO. »

V Dni Kultury Solidarności

Tegoroczne V Dni Kultury Solidarności przenoszą się do Wielkopolski. Rozpoczęły się one 17 października. Dni są cyklem wydarzeń o zróżnicowanym charakterze (począwszy od spotkań dyskusyjnych aż po seminaria i koncerty) poświęconym solidarności jako zasadzie organizowania polityki, gospodarki, edukacji – słowem: całego życia społecznego. »

Model współpracy - zaproszenie na konferencję

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka oraz Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych zapraszają na 4 konferencje: „Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – teoria i praktyka”. Pierwsza z nich już 18 listopada w Koninie. Wstęp wolny!  »

Krzyżanki na rodzinnym szlaku

Celem kolejnej edycji tego rajdu była promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego... »

Zaproszenie do muzeum w Osiecznej

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej zaprasza... »