przejdź do treści

Fundacja Mielnica w Koninie informuje, iż w dniu 27 października 2018r. organizuje XXII Olimpiadę Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA Konin 2018, która odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Polskich Olimpijczyków  w Koninie ul. Turkusowa 1A.

 Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zaproszenie do Komitetu Honorowego naszej imprezy przyjęli m.in.: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Konina, Starosta Powiatu Konińskiego oraz Prezes PFRON.

Celem Abilimpiady jest promocja i rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych osób niepełnosprawnych, zaprezentowanie umiejętności, konfrontacja umiejętności w atmosferze współzawodnictwa, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna.

W imprezie weźmie udział 110 osób niepełnosprawnych z opiekunami z terenu Wielkopolski. Są to reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i innych ośrodków.

Uczestnicy Abilimpiady Konin 2018 mają możliwość udziału w 10 konkurencjach indywidualnych: malarstwo, malowanie na szkle, malowanie odlewów gipsowych, ozdabianie techniką decoupage, kartki okolicznościowe, ozdabianie kulkami z bibuły, haft, cukiernictwo, bukieciarstwo i umiejętności informatyczne. Wszystkie drużyny biorące udział w Abilimpiadzie będą oceniane w ramach konkursu na najlepszą prezentację drużyny.

Abilimpiadę zamknie wystawa prac, które powstały podczas imprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Miłą tradycją stał się fakt, iż nagrody i dyplomy podczas Abilimpiady otrzymują  wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce!

 Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przyjrzeć się zmaganiom uczestników w czasie Abilimpiady.

 PROGRAM  ABILIMPIADY, Konin 27 października 2018

9.00 – 10.00  - Oficjalne rozpoczęcie, prezentacja drużyn

10.15 – 13.15  - KONKURENCJE INDYWIDUALNE

10.30 – 14.30 - Kawiarenka

12.30 – 14.00 - Obiad

12.00 – 15.00  - Imprezy towarzyszące (pokazy/stoiska, przedstawienie teatralne)

15.00 – 16.00  - Oficjalne podsumowanie, wręczenie nagród, uroczyste zakończenie imprezy

 

Komitet Organizacyjny ABILIMPIADY KONIN 2018

Początek strony