przejdź do treści

A- A A+

Wyjątkowe i piękne Święta Bożego Narodzenia… Wiele osób nie wie, jak wyglądają. Wielu rodzinom brakuje środków na zorganizowanie kolacji wigilijnej, nie mówiąc o prezentach. Wiele dzieci marzy o radosnych, niezapomnianych momentach. W tym roku te marzenia mogą się spełnić. Fundacja Rodziny DUDA organizuje akcję „Świąteczne Marzenia”. Wystarczy napisać list.

Każdy z nas chce, by Święta Bożego Narodzenia były radosne i szczęśliwe. Zależy nam na wspólnym czasie spędzonym z rodziną, na chwilach pełnych ciepła i serdeczności. Chcemy obdarować najbliższych prezentami, ale też wyjątkową atmosferą. Nie zawsze jest to możliwe. Dlatego Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda organizuje akcję „Świąteczne Marzenia” i głos oddajemy dzieciom, by to one powiedziały, co jest dla nich podczas Świąt Bożego Narodzenia najważniejsze, jakie są ich życzenia, czego im brakuje w te dni, a co można zrobić, żeby były niezapomniane. Wystarczy napisać list do Fundacji.

Celem akcji „Świąteczne Marzenia” jest przede wszystkim wsparcie materialne rodzin najuboższych. Poboczny, ale również bardzo ważny cel, to kultywowanie tradycji związanych z Świętami Bożego Narodzenia i kształtowanie szacunku do tych głęboko zakorzenionych. Program zakłada finansowanie przez Fundację pomocy materialnej dzieciom na podstawie przekazanego Listu do Fundacji zawierającego sprecyzowane prośby dzieci, ich potrzeby czy życzenia.

Akcja „Świąteczne Marzenia” adresowana jest do dzieci oraz ich rodziców bądź opiekunów prawnych zamieszkujących obszary powiatu rawickiego. Wystarczy wysłać list do Fundacji, w dowolnej formie, i dostarczenie go do siedziby w Jutrosinie. Każdy z listów musi zawierać jego nazwę, imię i nazwisko osoby, adres, kontakt telefoniczny i mailowy, opis i uzasadnienie.​ Komisja dokona wyboru prac według takich kryteriów jak nawiązanie do tematu Świątecznych Marzeń, twórczość, oryginalność i pomysłowość, poziom emocjonalny listu i sytuacja materialna jego twórcy. Fundacja Rodziny DUDA chce realizować marzenia, szczególnie te niematerialne. 

 

Prace konkursowe należy składać do 6 grudnia na adres:

Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda

Grąbkowo 76

63-930 Jutrosin

Z dopiskiem „Świąteczne Marzenia”

Regulamin znajduje się na stronie Fundacji http://fmd.pl/ a akcja jest organizowana pod patronatem Życia Rawicza. 

Początek strony