przejdź do treści

A- A A+

Miasto Poznań i Stowarzyszenie Instytut Zachodni serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. „Inspiruj. Działaj. Bądź aktywny lokalnie- program Urzędu Miasta Poznania. Regranting i CIL jako narzędzie rozwoju i aktywizacji wspólnot lokalnych”, która będzie miała miejsce 29 – 30 listopada 2017 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania w godzinach od 13:00 do 19:30.

Konferencja będzie poświęcona Programowi Centrów Inicjatyw Lokalnych (CIL), którego celem jest pobudzenie aktywności społecznej oraz tworzenie warunków do rozwoju wspólnot lokalnych z zastosowaniem regrantingu oraz aktywizacji społeczności lokalnych. Konferencja przyczyni się popularyzacji zastosowania równolegle dwóch narzędzi rozwoju wspólnot lokalnych tj. regrantingu i organizowania społeczności lokalnej.

Za pośrednictwem różnych form tj. wystąpień, warsztatów, wystawy oraz paneli dyskusyjnych będziemy prezentować założenia Programu CIL, oraz filozofię polegającą, na wykorzystaniu dwóch działań sprzyjających rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych tj. połączenie mechanizmu regrantingu z organizowaniem społeczności lokalnych metodą pracy socjalnej oraz zasady udziału w Programie. Ponadto będzie to doskonała okazja, aby poznać i upowszechnić już zrealizowane w ramach tego programu projekty, wymienić się doświadczeniami i dobrą praktyką współpracy samorządu i III sektora.

Konferencja będzie także sposobnością do wymiany poglądów na temat możliwości rozwoju wspólnot lokalnych, ich wpływu na kształtowanie dzisiejszej rzeczywistości. Ponadto stanie się ona miejscem spotkania ludzi, organizacji i instytucji którzy na co dzień współpracują z mieszkańcami Poznania, znają ich aspiracje, marzenia oraz bolączki.

W konferencji wezmą udział zaproszeni przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych i eksperci.

Do udziału w konferencji zapraszamy również Państwa - przedstawicieli samorządów lokalnych, podmiotów zajmujących się działaniami na rzecz rozwoju wspólnot lokalnych, domów kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Pierwszy dzień konferencji po części wspólnej podzielony jest na dwie części. Pierwsza część przybliży powyższe zagadnienia w formie prezentacji, sesji plenarnej i panelu dyskusyjnego, w drugiej części skoncentrujemy się na praktyce i doświadczeniu - będą to warsztaty moderowane przez praktyków/ekspertów w danej dziedzinie.

Drugi dzień konferencji skierowany jest przede wszystkim do pracowników samorządu lokalnego oraz instytucji działających na rzecz rozwoju lokalnego i poświęcony będzie dyskusji nad praktycznymi aspektami wdrażania rozwiązań aktywizujących społeczności lokalne.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się drogą elektroniczną poprzez formularz on-line lub drogą mailową (formularz zgłoszeniowy).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Pytania oraz zapisy proszę kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy on-line znajduje się tutaj: www.poznan.pl/cil oraz www.siz.poznan.pl/konferencja

 

 

W załączeniu wstępny program konferencji., który będzie na bieżąco aktualizowany. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.

Program konferencji -

konferencja program zaproszenie.pdf 741.02 KB 25/10/2017 10:47:37

Serdecznie zapraszamy!

Początek strony