przejdź do treści

A- A A+

Szkolenie odbędzie się w Poznaniu pomiędzy 17 września a 9 października 2017 r.

Organizator: Grupa nieformalna "Włącznik"

 

-jeśli cenisz swoją niezależność i rozumiesz, że młode osoby chcą decydować o sobie i rozwijać się, także gdy ich fizyczna sprawność jest ograniczona;

-jeśli łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i lubisz, kiedy “coś się dzieje”;

-jeśli masz plany zawodowe związane z pracą na rzecz osób niepełnosprawnych lub po prostu chcesz być dobrym wolontariuszem;

-jeśli jesteś sprawny fizycznie i nie boisz się pomagania osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach;

 

Zapraszamy Ciebie na bezpłatne szkolenie dla kandydatów/ek na asystentów osób niepełnosprawnych, podczas którego dowiesz się m.in.:

 

-jak praktycznie wspierać osoby niepełnosprawne w wykonywaniu różnych czynności i aktywnym życiu na co dzień;

-czym asystencja różni się od opieki, a samodzielność od niezależności;

-jak motywować osoby niepełnosprawne, aby chciało im się… chcieć;

-jak pomagać, żeby samemu na tym nie stracić i nie “wypalać się”.

 

Szkolenie odbędzie się w Poznaniu pomiędzy 17 września a 9 października 2017 r. Konkretne daty i godziny zajęć podamy po zapoznaniu się z Waszymi preferencjami czasowymi. Część osób kończących szkolenie będzie mogła podjąć płatną pracę jako asystenci między listopadem br. a lutym 2018 r. 

Szkolenie organizują Magda, Sara i Łukasz, którzy stworzyli grupę nieformalną “Włącznik”, aby zapewniać dostęp do dobrej jakości usług asystenckich osobom niepełnosprawnym, które

ich potrzebują.

 

Chęć wzięcia udziału w szkoleniu można zgłosić i więcej informacji uzyskać, pisząc do Łukasza Orylskiego na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na chętnych do udziału w szkoleniu czekamy do 15 września (piątek). Zapraszamy osoby pełnoletnie bez względu na wiek. Mile widziani mężczyźni.

 

 

Szkolenie jest częścią wdrażania Innowacji społecznej pn. „Cień pomoże Ci…wyjść z cienia”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (IV. Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020: Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1: Innowacje społeczne).

Początek strony