przejdź do treści
A- A A+

wiciZngoMale


VI Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych już za nami! Zawody odbyły się 12 października w Koninie, w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Popiełuszki 4, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.

W turnieju uczestniczyło blisko siedemdziesięciu zawodników z dziewięciu Klubów Olimpiad Specjalnych z Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Konin: Kalisza, Koła, Marianowa, Turku, Wolicy i oczywiście z Konina. Towarzyszyli im trenerzy, rodzice oraz wolontariusze z konińskich szkół: III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka – uczestnicy programu Lider Olimpiad Specjalnych.

Turniej rozpoczął się grami obserwowanymi, na podstawie których tworzone były finałowe grupy sprawnościowe. Po rundzie rozgrywek zmodyfikowanych rozpoczęła się Ceremonia Otwarcia podczas której piłkarze z konińskiego Klubu Olimpiad Specjalnych wnieśli, przy dźwiękach hymnu, flagę Olimpiad Specjalnych, a zawodnicy wypowiedzieli słowa przysięgi: pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku. W części artystycznej wystąpiła grupa taneczna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie oraz wolontariuszka Laura Antczak, uczennica IIILO z piosenką „Prosta sprawa”. Zawodnikom sukcesu życzyli organizatorzy oraz w imieniu Prezydenta Miasta Konin a - Sekretarz Miasta Marek Zawidzki, który symbolicznie rozpoczął turniej.

Zaproszenie na sportowe wydarzenie przyjęli goście reprezentujący władze Miasta Konina, samorządowców, służby mundurowe, instytucje i organizacje pozarządowe oraz konińskie media. Sportowców Olimpiad Specjalnych oklaskiwali młodzi kibice ze Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie, rodzice i sympatycy Olimpiad Specjalnych.

Atmosfera na hali była gorąca, zawodnicy dzielnie rozgrywali swoje gry drużynowe czteroosobowe i podwójne. Emocji, pozytywnej energii i zasłużonych braw nie brakowało.

Nie brakowało też dodatkowych atrakcji. Komitet Organizacyjny przygotował Wioskę Olimpiad Specjalnych czyli miejsce, w którym zawodnicy mogli odpocząć przy kreatywnych zabawach plastycznych i żonglerskich, przygotowanych przez nauczycieli SOSW w Koninie i Łukasza Osajdę z Efektywnej Szkoły.

VI Regionalny Turniej Bocce był doskonałym podsumowaniem całorocznych treningów. Złoci medaliści poszczególnych grup sprawnościowych mają szansę wyjechać na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku. Życzymy im szczęścia w losowaniu!

Organizatorami Turnieju byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie - Klub Olimpiad Specjalnych oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin.

Turniej współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Konin oraz wspierany organizacyjnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację zawodów.

Początek strony